Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 747245
Kurum Adı : Ataşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)
Telefon : 0216 548 23 23
Faks : 0216 456 52 68
WEB Adresi : http://atasehirisokulu.meb.k12.tr
Adres : Atatürk Mah. Çiftlik 2. Cad. No.5 Ataşehir / İSTANBUL

VİZYON
24 yaşından gün almamış, hafif düzeyde eğitilebilir olan öğrencilerimizin seviyelerine uygun ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yapabilecekleri bir iş ve mesleğin temel becerilerini kazanmalarını, kendine, ailesine ve topluma yararlı, üretici birer yurttaş olarak yetişmelerini, sahip oldukları yeteneklerini kapasiteleri oranında kendileri için mümkün olabilecek en üst seviyeye gelmesini ve toplum içinde kendilerine yeterli olabilmesini sağlayacak bilgi, beceri ve sosyal olanakları sunmayı amaçlayan bir anlayışıyla hizmetimizi sürdürmekteyiz.

MİSYON
Özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda ve ölçüsünde, yaşam becerilerini geliştirmek, öğrenme gereksinimlerini karşılamak, topluma uyumlarını sağlamak, işe ve mesleğe hazırlamak, yetişmiş personelimizle geliştirilmiş eğitim program ve yöntemleri uygulayarak özel eğitim gerektiren bireylere hizmet vermektir. Oluşturduğumuz güven ortamıyla, öğrencilerimizde var olan cevher ve potansiyeli ortaya çıkararak geliştirmek. Kendi kendine yetebilir seviyeye getirmek. Her seviyede ve farklılıkları olan öğrencilerin eğitim -öğretim ihtiyaçlarını sezinlemek, bunları programlamak ve uygulamak. Okul, aile ve çevredeki kuruluşlarla işbirliği ile öğrencilerimizi hayata hazırlamak için varız.

BAŞARILAR
.....

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : DOĞALGAZ
Öğretim Şekli : TAM GÜN NORMAL EĞİTİM
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:40-14.50
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : 0

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezine 35 km , İlçe Merkezine ise yaklaşık olarak 1 km uzaklıktayız..
Ulaşım : Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi bölgelerden okulumuza direkt ulaşım mevcuttur. Bir çok otobüs ve minibüsün geçiş güzergahında bulunmaktayız. Okulumuz, gümrük binasına yakın bir mesafede bulunmaktadır..
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz; Vali Muammer GÜLER Öğrenci Yurdu, Kadriye Faik Koparan İlkokulu, Sait Cordan Ortaokulu ve Özel Eyüboğlu Ataşehir İlköğretim Okulunun arasında bir noktada bulunmaktadır.